Przyjęcie nowych dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej

Kategoria: Wydarzenia 2023

3 maja, w Święto NMP Królowej Polski, do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej zostało przyjętych 9 dziewcząt, które uzyskały pierwszy stopień w Służbie Maryjnej – ,,Dziecko Maryi”.

Podczas Mszy Świętej, Ks. Stanisław Łukasik pobłogosławił dla nich medaliki z wizerunkiem Niepokalanej i udzielił błogosławieństwa. Dziewczęta uroczyście złożyły przyrzeczenie, zobowiązując się między innymi do życia w przyjaźni z Jezusem.

W naszej parafii od wielu lat istnieje Dziewczęca Służba Maryjna. Działalność grupy charakteryzuje przede wszystkim wewnętrzna formacja w duchu maryjnym, gdyż to Najświętsza Maryja Panna jest Patronką DSM. Wpatrzone w Jej przykład dziewczęta starają się naśladować Matkę Bożą, żyć i kochać jak Ona. Członkinie wspólnoty uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach, pogłębiają wiarę przez modlitwę, zabawę, śpiew, udział w nabożeństwach i tematyczne pogadanki. Bycie członkinią DSM to zarazem zaszczyt i wyzwanie. Zaszczyt, bo udział jest odpowiedzią na zaproszenie samej Maryi, wyzwanie, bo w dzisiejszym świecie nie jest łatwo dawać świadectwo wiary i odważnie trwać przy wartościach chrześcijańskich. Opiekunką grupy jest s. Stanisława Bochenek.

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)