Święcenia diakonatu w Szynwałdzie

Kategoria: Wydarzenia 2023

18 maja 2024 roku w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie odbyła się uroczysta liturgia święceń diakonatu.

Uroczystości przewodniczył biskup Mirosław Gucwa, biskup diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej pochodzący z diecezji tarnowskiej. Ośmiu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjęło święcenia diakonatu, czyli pierwszy z trzech stopni święceń kapłańskich. Eucharystię koncelebrowało kilkudziesięciu księży, wśród których znaleźli się m.in. przełożeni i wykładowcy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a także księża posługujący w parafiach rodzinnych diakonów. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii naszej parafii, święcenia diakonatu odbyły się w Szynwałdzie. O uroczystą oprawę mszy świętej zadbali klerycy oraz liturgiczna służba ołtarza i działająca w parafii Schola Gregoriańska.
Święcenia diakonatu otrzymali: Ozyrys Bekilam (parafia Ngaoundaye, diecezja Bouar, RŚA), Jakub Maciaszek (Grybów), Bartosz Oleksy (parafia MB Bolesnej w Limanowej), Dawid Sowa (parafia Dąbrowa Tarnowska), Piotr Struzik (parafia Krzeczów), Andrzej Urban (parafia Strzegocice-Bielowy), Marcin Wojtal (parafia Szynwałd), Patryk Załudzki (parafia MBNP w Krynicy Zdroju).
Nowo wyświęconym diakonom życzymy potrzebnych łask, wytrwałości w podążaniu za Chrystusem, siły do służenia bliźnim i zapału do pracy. Niech Święci patronowie, a szczególnie Matka Boża Szkaplerzna udziela potrzebnych łask. Szczęść Boże!

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)